StartupMarket ; Girişimleri tek bir platformda topladı

startupmarket.co

2018 Mart ayında ilk yatırım turunu tamamlayan ve girişimcilerle yatırımcıları tek bir platformda buluşturan StartupMarket, son bir yılda girişimlere erişmek isteyen 80 bin tekil ziyaretçiyi ağırladı ve platformundaki girişimlerin hem incelenmesine hem de etkileşim almasına destek oldu. Her bir ziyaretçi ortalama 6 girişimi inceledi ve bu girişimlerin her biri 9 etkileşim aldı.

Girişimcilerin potansiyel yatırımcılarına ve işbirliği yapabileceği kurumlara kendini en iyi şekilde anlatabilmesi ve tanıtabilmesi için ortam sağlayan StartupMarket kurulduğu günden bu yana aylık ortalama %17 oranında büyüme sağladı.

Ziyaretçilerin 2483’ü platforma üye oldu

Diğer taraftan StartupMarket’te listeli 726 girişim, 77.366 kişi tarafından 474.863 kez görüntülendi. Ziyaretçilerin 2483’ü platforma üye oldu. Üyeler girişimlere şimdiye kadar toplam tam 5000 mesaj gönderdi. Girişimlerin yüklediği 502 doküman ve girdiği 2384 önemli gelişme, 1453 kez ‘Radara Al’ındı. Platformdan başvuru alan ve portföylerini yöneten yatırımcılar, platforma kayıtlı ve onaylı 919 girişimden toplam 1046 başvuru aldı ve 116 girişimi kendi portföy sayfalarında listeledi.

Girişim ekosistemini dijital bir platformda buluşturmayı amaçladıklarını, yatırım arayan girişime ve girişim arayan yatırımcıya güvenilir veriler sunduklarını aktaran StartupMarket Kurucu Ortağı Serkan Bağçe, girişimlerin keşfedilmelerini sağlamak için onlara yol gösterici bir konumda olduklarını aktardı.

startupmarket.co

Peki ne zaman kuruldu?
2017 Temmuz ayında Serkan Bağçe, Ahmet Giray Ölmez ve Mehmet Çelikol’un kahvaltı serilerinden birinde, girişimci ekosisteminin problemleri ve gelişiminin önündeki engelleri konuşurken ilk fikirlerin ekilmesiyle doğan StartupMarket, 2018 yılı Mart ayında hayata geçti.

Kurucusu/kurucuları kimdir?
StartupMarket’in kurucu ortakları arasında Serkan Bağçe, Ahmet Giray Ölmez , Oğuz Güç ve Mehmet Çelikol yer alıyor. Kurucu ortaklardan Serkan Bağçe StartupMarket’te CEO olarak görev alıyor.

Serkan Bağçe

 

Bir cevap yazın