Online meditasyon asistanınız “Meditopia”

meditopia

Sosyal izolasyona hiç olmadığı kadar fazla maruz kaldığımız şu günlerde psikolojik olarak güçlü olmamız doğrudan bağışıklık sistemimizi de etkilemekte.Geçtiğimiz gün evde geçirilen zamanın kalitesini arttırmak amacıyla sesli kitap uygulaması Storytel’i sizlere tanıtmıştık. Bugünkü konuğumuz ise Online meditasyon asistanınız “Meditopia” . Tüm dünyadaki insanlara, içlerindeki mutluluğu keşfetmelerine ve zihinsel dayanıklılığı arttırmalarına yardımcı olan bir uygulamadır. Uygulamayı hem mobil uygulamasından hem de web platformu üzerinden kullanabilirsiniz.

Berk YılmazAli Murat Ceylan ve Fatih Mustafa Çelebi tarafından kurulan Meditopia, 2018 yılında toplam 1.8 milyon TL yatırım almıştı. Ağustos 2019’da ise ikinci turu kapatarak; mevcut yatırımcıları, Almanya ve ABD’den de yatırımcıların katılmasıyla ile 2.3 milyon Euro yatırım aldı ve iki yıl üst üste 10 kat büyümeye ulaştı. Aldığı yatırımlar da bu büyümeyi doğruluyor.

Uygulama;  App Store’da 4.8 puan, Google Play’de ise 4.7 puan almış. İngilizce konuşulmayan pazarların en çok kullanılan meditasyon uygulaması olan Meditopia 60’ın üzerinde ülkede, 5 milyon kullanıcıya sahip. Portekizce ve Japonca dahil 8 dilde milyonlarca insana, rahatlamak istedikleri her an yardımcı oluyor.

meditopia

Girişimin mottosu “Herkesin bir mental yoldaşı olmalı”

Üründeki bu farklılaşmalar ve sağlanan faydanın derinleşmesi, Meditopia’yı unicorn rakiplerinden çok ayrı bir noktaya taşıyacağı kesin. Bu strateji ile İngilizce konuşulan, daha rekabetçi, pazarlarda da varlık göstermeye çalışacak olan şirket, son yatırım turundan aldığı kaynağın büyük bir kısmını bu yeni vizyona harcayacak.

Dışarıdan bakıldığında, Meditopia gibi bir mobil uygulamanın giriş bariyeri çok yüksek görülmeyebilir. Zaten Fatih’in de dediği üzere, ilk ürünü 2 ay gibi kısa bir sürede geliştirmişlerdir. Meditopia’nın bugüne kadar sahip olduğu 2 giriş bariyeri farklı bölgelere lokalleştirilmiş içeriği ve viralite ile beslenen efektif büyüme mekanizması idi.

Meditopia, elindeki büyük kullanıcı datasını, kişiselleştirme ve mental companion olma için kullanarak aslında elindeki büyük veriyi bir giriş bariyeri olarak ortaya koyuyor ve müşterileri ile derin ilişki kurarak, onların ortalama uygulamada kalma süresini de (lifetime) epey yukarı çıkarıyor.

Durmadan yatırım alarak büyüyüp, önümüzdeki opsiyonlar daraltmak istemiyoruz. Büyümemizi organik mekanizmalara bağladık, üründe farklılaşıyoruz ve kendi geleceğimize her zaman kendimiz karar vereceğiz. Bu Meditopia’yı 22. yüzyıla taşır. – Fatih Mustafa Çelebi

 

“Online meditasyon asistanınız “Meditopia”” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Evde formunuzu korumanıza yardımcı girişim "Fitness hocam" - Girişim Rehberi

Bir cevap yazın