Ödüllü Dijital Ralli Şampiyonası İçin Kayıtlar Başladı

Fia_motorsport_games_1

Koronavirüs nedeniyle sosyal aktivitelerden ve etkinliklerden mahrum kaldığımığımız son günlerde TOSFED yeni bir projeye imza attı. Dijital motorsporları projesi, PlayStation 4 platformu ve FIA’nın da sertifikalı yarış oyunu olan Gran Turismo Sport‘un kullanılacağı TOSFED Dijital Pist Şampiyonası ile başlayacak. Kayıtları 8 Mayıs 2020 günü saat 18:00’e kadar devam edecek şampiyonaya 11-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan eleme serisi sonunda, ilk 14 sırayı paylaşan sürücüler katılabilecek. Katılımcılar 10 ayrı yarış sonunda, yarış derecelerine göre aldıkları puanlarla sıralanacaklar ve sezon sonunda en yüksek puanı elde eden sürücü 2020 TOSFED Dijital Pist Şampiyonu unvanı ve 10.000 TL kazanırken, ikinci 6.000 TL ve üçüncü de 4.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

Dijital Pist Şampiyonu Fransa’da ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak 

PS+, PC ve Xbox platformları üzerinden oynanabilen WRC8 oyununun kullanılacağı TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası ise Haziran ayı içerisinde başlayacak ve her iki şampiyona yarışlarının sonunda, kazanan sürücülere para ödüllerinin yanı sıra ilgili branşın ‘Türkiye Dijital Şampiyonu’ unvanı verilecek. Sezon sonunda ise pist branşının şampiyonu, 23-25 Ekim tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek olan ‘FIA Motorsport Games’ organizasyonunun dijital kategorisinde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

tosfed_dijital_1

Lisans başvurusu ve yarışlara kayıt http://dijital.tosfed.org.tr sitesi üzerinden yapılacak. 50 TL karşılığında alınacak ve yıl sonuna kadar geçerli bu lisans, ayrıca diğer kupa yarışları ve kulüplerimizin düzenlediği bağımsız yarışlarda da geçerli olacak.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, projenin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek “Son yıllarda yeni neslin çok rağbet gösterdiği alanlardan biri olan dijital motor sporlarında kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok global sporcumuz bulunuyor. TOSFED olarak 1 yıldır çalışmalarına devam ettiğimiz ve içinde bulunduğumuz zor süreçte ‘evde kal’ çağrılarımızı destekleyen bu önemli organizasyona her yaş grubundan büyük bir katılım bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Yarışlara katılım ve lisans detayları TOSFED resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Bir cevap yazın