900 Beygirlik Elektrikli Canavar “Mustang Lithium”

mustang_lithium

FORD, kısa süre önce çok dikkat çeken bir elektrikli araç modeli ile karşımıza çıktı ve bu araç elektrikli otomobil pazarında çok büyük yankı uyandırdı.Eğer bu 900 Beygirlik Elektrikli Canavarı ile tanışmaya hazırsanız başlayalım.

Ford, elektrikli geleceğin en kadar önemli olduğunun farkında olan isimlerin başında geliyor. Firmanın özel olarak hazırladığı yeni proje aracı ise kaslı Amerikan efsanesi Mustang’i elektrikle tanıştıyor. Ortaya çıkan otomobil ise gerçekten teknik olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Webasto ortaklığında geliştirilen otomobil, tam 900 beygirden fazla güç ve 1355 Nm  Tork üretebiliyor. Performansı inanılmaz yüksek olan Ford Mustang FORDLithium, açıklandığı kadarıyla Porsche Taycan gibi 800 volt bir pil sistemi kullanmaktadır. Otomobilin en ilginç özelliklerinden birisi ise 6 ileri manuel vites ile geliyor olması. Bir elektrikli otomobil için gerçekten ilginç olan bu detay, “petrolhead” kesimi etkilemeye yönelik konulmuş gibi duruyor. 20 inç jantlar üstünde oturan araç, içerisinde 10,4 inç boyutunda dikey konumlandırılmış bir dokunmatik ekran da taşımakta.

ford_mustang_lithium

Spor otomobillerde, sürüş zevkini yaşamak isteyen sürücülerin tercihi genellikle manuel şanzımanlı modeller olmakta. Ford da bu tercihten hareketle, yeni nesil otomobilinin elektrikli motorunu manuel şanzıman ile kombine etmiş durumda. Tabii bu modelin şimdilik bir prototip olarak, yalnızca fuara özel getirildiğini belirtelim.

Ford, otomobilin menzili ya da boyutları hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Çünkü, belirttiğimiz gibi model şimdilik bir prototip.Detaylı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz..

 

“900 Beygirlik Elektrikli Canavar “Mustang Lithium”” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Volkswagen, Elektrikli Modeli(ID.3) İçin Tasarım Yarışması Başlattı - Girişim Rehberi

Bir cevap yazın