Evde formunuzu korumanıza yardımcı girişim “Fitness Hocam”

fitness hocam

Coronavirüs sebebiyle evde kaldığımız sosyal izolasyon günlerinde zamanın kalitesinin arttırılması amacıyla Piri’nin sanal turlarından ve Meditopia’nın online meditasyon uygulmalarından sizlere bahsetmiştik.Bugün inceleyeceğimiz girişim ise evde formunuzu korumanıza yardımcı olacak tarzda. Fitness Hocam,  zayıflamak ve fit olmak isteyen yetişkinlere mobil uygulama aracılığı ile birebir online beslenme ve fitness koçluğu veren yerli bir girişim. Kişisel gelişim, motivasyon, beslenme ve egzersiz gibi birçok alanda da hizmeti mevcuttur.

Cihan Nam tarafından Temmuz 2019’da İstanbul’da kurulan girişim şu an çalışmalarını İTÜ Çekirdek’te 8 kişilik bir ekip ile sürdürüyor.

Mobil uygulaması geliştirilmeye devam eden girişim hem App Store’da hem de Google Play’de 8 aydır yayında olan girişimin yeni özelliklerin olduğu yeni sürümü önümüzdeki ay yeni güncelleme ile yayınlacakmış. Uygulamayı şu aşamada sadece üyelik ücreti ödeyen kişiler kullanabiliyor. Ücretsiz üyelik modeli bulunmuyor.

fitness hocam 2

Yayında olduğu 8 aylık süre zarfında 230.000 TL‘den fazla ciro yapan Fitness Hocam‘ın 630 ücret ödeyen kullanıcısı, aylık %35+ büyüme oranı varmış.

Cihan‘a girişiminin rakiplerinden öne çıkan yönünü sorduğumuzda; “Yüzeysel ve geçici sonuçlar sunan rakiplerin aksine kullanıcılarına kalıcı sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları geliştirmelerini sağlıyoruz. Psikolog, diyetisyen ve fitness antrenörü tüm süreçlerde kullanıcılar ile birebir de ilgileniyor.” cevabını verdi.

Ayrıca hedefleriyle ilgili de; “Yerel pazarda mobil uygulama MVP sürümünden çıkıp yeni versiyonları test edildikten sonra global pazarlara açılmayı planlıyoruz. Fiziki bir yapımız olmadığından şu an bile yurt dışından ve farklı ülkelerden kullanıcılarımız mevcut.” dedi.

Bir cevap yazın