“Byqee” ile bisikletinizi basitçe elektrikli hale dönüştürün

Bugünkü konuğumuz  Byqee. Girişim günlük hayatta e-bisikletlerle daha kolay, hızlı ve keyifli bir sürüş deneyimi sağlamayı hedefleyerek bisikletlerinizi elektrikli hale getiren yerli bir çözümdür. Arıkovanı’nda fonlamaya açılan Byqee, Yokuş veya engebeli olan yollarda ulaşımı kolaylaştırmak istiyor. Ayrıca çalışmalarını  kendi alanında öncü olmasıyla öne çıkan ve haberini yapmış olduğumuz İTÜ Çekirdek bünyesinde sürdürüyor.

Byqee’yi kurmak için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmak gerekmiyormuş ve sistemi çalışır hale getirmek için 15 dakika gibi bir sürede bisiklete entegre edilen kitler ile bu dönüşüm sağlanıyormuş.

Dört Türk girişimcisi, bisiklet tutkunları için dikkat çekici bir proje geliştirdi.  Elektrik mühendisi Burak Işık tarafından geliştirilen sistem her bisikleti elektrikli bisiklete dönüştürüyor. Üretim için toplamda 34 bin TL’ye ihtiyaç olan proje şu ana kadar 18.220 TL topladı.  En hafif E-Bisiklet dönüşümü olarak lanse edilen sistem tüm bisikletleri kısa sürede elektrikli bisiklete dönüştürmeye imkan tanıyor.

Byqee olarak adlandırılan kit kullanıcıların detaylı bilgiye sahip olmadan da bisikletlerini elektrikli bisikletlere dönüştürmesine yardımcı oluyor. Sistem iki ayrı paketten oluyor. Paketlerin detaylarını ve tanıtım videosunu aşağıdan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın